Biyografi

Ahmet Keleş 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde eğitimini bitirdikten sonra 1990 yılında Harvard Üniversitesi’nde ortodonti dalında doktora yapmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı’nın burslu öğrencisi olarak Amerika’ya gitmiştir. 1994 yılında doktorasını tamamladığı yıl yapmış olduğu tez çalışması Amerikan Ortodonti Derneği tarafından üniversiteler arası yılın en iyi araştırması seçilmiştir.

Ahmet Keleş doktorasını bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi'nde göreve başlamış ve 2002 senesinde doçentlik ünvanını aldıktan sonra 2003 senesinde Amerika’da Connecticut Üniversitesi'nde Ortodonti Kürsüsü'nde Klinik Direktörlüğü görevine başlamıştır. Daha sonra 2005 senesinde bu işinden ayrılarak Harvard Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak göreve başlamıştır. Halen Amerika’ya gitmekte, doktora ve mastır öğrencilerine ders vermekte ve Turkiye ye geldiğinde İstanbul’daki ofisinde hastalarına bakmaktadır.

Bir çok sayıda patenti olan Ahmet Keleş’in kendi adını taşıyan “Keles Slider” ve “Keles Face Mask” , “Keles Expander” adındaki buluşları Amerika’da üretilmekte ve yaygın olarak kullanılmaktadır. Avusturalya’dan Amerika’ya dünyanın bir çok ülkesinde kurslar ve seminerler vermektedir. Son icadı olan Keles Keyless Expander ı oğlu Eren Keleş le birlikte geliştirdi. Ellinin üzerinde bilimsel yayını bulunan Dr. Keleş birçok ortodonti kitaplarında ciltler yazmıştır. Dünya Ortodonti Dergisinde editörlük yapmıştır. Amerikan Ortodonti, Angle Orthodontics gibi uluslar arası bilimsel dergilerde hakemlik yapmaktadır.